Юнайтед поведе във Висшата лига

| от chronicle.bg |

Манчестър Юнайтед е новият временен лидер в английската Висша лига. „Червените дяволи“ се възползваха от днешната загуба на градския съперник Манчестър Сити от Тотнъм и излязоха начело след сигурен домакински успех срещу Съндърланд.

Мачът на „Олд Трафорд“ завърши 3:0, а головете вкараха Мемфис Депай(45-а мин), Уейн Рууни(46) и Хуан Мата в самия край.

Арсенал също взе своето при гостуването на Лестър, и то с убедителното 5:2. „Лисиците“ до момента нямаха загуба и поведоха още в 13-ата минута чрез Джейми Варди, но Тео Уолкът изравни само пет минути по-късно. След това Алексис Санчес направи хеттрик, а двата тима си размениха по още един гол в края, като за Лестър отново вкара Варди, а за „топчиите“ – влезлият като резерва Оливие Жиру.

Закъсалият Ливърпул също записа успех – 3:2 като домакин на Астън Вила с два гола на Даниел Стъридж и един на Джеймс Милнър още във втората минута.

В останалите мачове от кръга Саутхямптън победи Суонси с 3:1, Стоук надделя трудно над Борнемут с 2:1 след гол на Маме Бирам Диуф към края, а Уест Хем и Норич завършиха наравно 2:2.