Ясни са всички участници от Европа и Африка за Мондиал 2014

Националните отбори на Португалия, Франция, Хърватия и Гърция са последните четири, от общо 13 европейски страни, които си осигуриха участие на Световното първенство в Бразилия следващата година.

В Солна Швеция загуби от Португалия с 2:3 в реванша от баражите за класиране на световното първенство. Португалците ще играят на световните финали, след като Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик за успеха с 3:2 срещу Швеция. Двата гола за домакините отбеляза Златан Ибрахимович.

На „Парк де Пренс” в Париж Франция трябваше да наваксва два гола пасив след 0:2 в Киев. Петлите победиха с 3:0, а головете вкараха Мамаду Сако и Карим Бензема през първата част, а Олех Хусев вкара решителното попадение в 72-ата минута.

France 3-0 Ukraine (All Goals) 19.11 ourmatch.net by ourmatch

Хърватия не позволи изненада и с 2:0 се класира за финалите. След нулево равенство срещу Исландия в Рейкявик, в Загреб хърватите отбелязаха два гола чрез Манджукич в 27-ата и Дарио Сърна в 47-ата минута.

В Букурещ Гърция отбеляза и двата гола за 1:1 с Румъния. Гостите поведоха в 22-ата минута с попадението на намиращия се в отлична форма Константинос Митроглу. В началото на втората част Василиос Торосидис и негов съотборник в защитата опитаха едновременно да изчистят топката напред, но вместо това тя отскочи неспасяемо за Орнестис Карнезис във вратата му.

За Бразилия ще пътуват Алжир и Гана от африканските баражи. Алжир победи с 1:0 Буркина Фасо. Гана, въпреки че загуби с 2:1 от Египет, отива на Мондиала заради победата с 6:1 в първия двубой