Владо Стоянов спря Кристиано, Марселиньо донесе победа в Португалия

България победи с 1:0 Португалия, която мечтае за титлата на предстоящото европейско първенство.

По ирония на съдбата единственото попадение отбеляза бразилецът Марселиньо, за когото това бе официален дебют. Плеймейкърът на Лудогорец бе и най-добрият на терена.

А реализатор №1 в историята на „селесао“ Кристиано Роналдо бе докаран до пълно отчаяние от вратаря на нашите Владислав Стоянов, който пази на световно ниво.

Селекционерът Ивайло Петев заложи още на Страхил Попов, Александър Александров, Николай Бодуров, Живко Миланов, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров, Ивелин Попов и Димитър Рангелов.

Фернандо Сантош пусна в титулярния състав Антони Лопеш, Бруно Алвеш, Пепе, Елизеу, Жоао Марио, Виейриня, Рафа, Вилиам Карвальо, Нани, Роналдо и Адриен.

Двубоят на стадион „Магаляеш Песоа“ в Лейрия започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при атентатите в Брюксел.

Домакините, подкрепяни вяло от 22 000 зрители по трибуните, тръгнаха вихрено и в самото начало Стоянов трябваше да избива удари на Роналдо и Нани. Малко по-късно Кристиано не успя да се разпише на празна врата.

След кошмарните първи 15 минути нашите се посъвзеха и при всяка възможност се хвърляха в скоростни контраатаки.

В 20-ата минута Марселиньо получи далечен пас и след комична изява на Пепе спокойно насочи топката във вратата на Лопеш. Любопитното е, че защитникът на Реал Мадрид също е роден в Бразилия и играе за Португалия като натурализиран.

Именно Пепе предотврати втори гол за българите – при поредната светкавична контра той едва успя да отклони топката пред връхлитащия Мишо Александров.

Преди почивката Стоянов показа цялата си класа при пряк свободен удар, изпълнен от Роналдо. А Нани някак не успя да вкара два пъти съвсем сам на метър пред голлинията.

Второто полувреме стартира с нова идеална възможност за родните национали – Михаил Александров стреля над вратата след пробив и пас на Ивелин Попов.

Роналдо се пробва от всякакви позиции – от фаул, от близо и далеч, дори от засада. Пробва и симулация в наказателното поле, но реферът не се подведе. Стоянов окончателно го съсипа, като му хвана и дузпа, отсъдена за игра с ръка на Бодуров.

Мегазвездата със сигурност ще сънува кошмари с Владо, който отрази негов 11-метров наказателен удар и в мача между Лудогорец и Реал Мадрид в Шампионската лига през миналия сезон.

Така изненадващо затвърдихме още повече положителния си баланс срещу португалците – вече имаме 6 победи, 4 загуби и 3 равенства.

Коментарите са изключени за Владо Стоянов спря Кристиано, Марселиньо донесе победа в Португалия