Владо Илиев с 11-та позиция в преследването. Победа за Мартен Фуркад

| от |

Последното състезание от втория кръг за Световната купа в Хохфилцен (Австрия) се оказа много успешно за българските състезатели, съобщи biathlonbg.in. От началото на сезона, нашите момчета показват, че се намират в отлична форма и днес отново зарадваха българските фенове.

Владо Илиев показа невероятен стандарт на стрелбата. Българинът беше безгрешен в първите три посещения на стрелбището и се движеше с лидете през цялото състезание. Представителят ни от Троян допусна само една грешка при последното си посещение на стадиона и излезе на 10-позиция след тази стрелба. Владо показа добро ски бягане по последната обиколка и завърши на 11-а позиция в крайното класиране.

OLY-2014-BIATHLON-MEN

Краси Анев също се представи добре. Българинът завъртя само една наказателна обиколка в цялото състезание, но направи по-слаба финална обиколка, което му отреди 23-а позиция в крайното класиране. Възможно е да е имало и падане за нашето момче.

Мартен Фуркад за последен път доказа, че голям биатлонист и показа голяма психика в днешното преследване. Французинът беше безпогрешен на стрелбището и регистрира 34-а победа в невероятната си кариера.

Симон Шемп продължи доброто си представяне в Хохфилцен и днес отново попадна на почетната стълбичка. Германецът също се запази от наказателната обиколка и финишира на втора позиция.

Хърватинът със словенски паспорт Яков Фак спечели трета позиция в преследването на 12.5км. Фак имаше големи шансове да се бори за победата, но допусна грешка при последното си посещение на стадиона за стрелба и в крайна сметка зае най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Най-голямото изкачване в състезанието е дело на Куентин Фийон Майе, който регистрира третата чиста стрелба в състезанието и се изкачи от 45-а на 15-а позиция.

Коментарите са изключени за Владо Илиев с 11-та позиция в преследването. Победа за Мартен Фуркад