Владимир Илиев с бронз от Европейското първенство по биатлон

| от |

Владимир Илиев спечели бронзов медал в индивидуалния старт на 20 километра на Европейското първенство по биатлон в естонския зимен център Отепаа. Българинът имаше шансове и за титлата, но допусна по две грешки в последните си две стрелби и в крайна сметка финишира трети.

Другият ни представител Красимир Анев се нареди четвърти също с четири пропуска. Димитър Герджиков и Димитър Парталов се класираха извън първите 40. Герджиков е 48-и със 7 грешки, а Парталов е 62-ри след 5 пропуска.

Европейски шампион стана руснакът Алексей Волков, след като направи само две грешки при последната си стрелба. Втори остана Сергей Семьонов (Украйна) с четири пропуска. / БНР

Коментарите са изключени за Владимир Илиев с бронз от Европейското първенство по биатлон