Цветана Пиронкова стартира с победа US Opеn

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на последния за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Съединените щати по тенис. Така Пиронкова сложи край на серията от шест поредни загуби

На корт №15 на тенис-комплекса в Ню Йорк българската тенисистка победи Карин Кнап от Италия с 6:4, 6:3. Мачът продължи 74 минути.
Пиронкова спечели първия сет с 6:4 след 37 минути игра. Кнап първа стигна до пробив за 2:1 гейма. Пиронкова веднага го върна, след което поведе с 3:2 гейма. Българката стигна до нов пробив в подаването на съперничката си за 5:3. Кнап веднага го върна за 5:4. Пиронкова обаче отново проби и спечели сета с 6:4 гейма.

Във втория сет българката стигна до пробив за 2:0 гейма, след което доведе резултата до 4:0 гейма. Кнап върна един пробив за 4:1 гейма. Пиронкова продължи да контролира развоя на мача и спечели и втория сет с 6:3 гейма, а с това и мача.

Със спечелените 70 точки Пиронкова ще може да се доближи до Топ 50 на света. През тази седмица Цветана се намира на 54-а позиция, но за да се завърне сред първите петдесет, трябва да спечели и следващия си мач. А коя ще е противничката ѝ във втори кръг на US Open.

Във втория кръг Пиронкова, която преди година отпадна още в първия кръг, ще играе срещу победителката от мача между Йелена Янкович от Сърбия, №9 сред поставените, и Бояна Йовановски, също от Сърбия.