ЦСКА вече е на 1/4-финал за купата

| от chronicle.bg |

Макар и със статута на аматьорски отбор, ЦСКА продължава уверено напред в турнира за Купата на България. „Червените“ спечелиха с 2:0 гостуването си на 11-ия в „Б“ група Спартак Плевен и се класираха за 1/4-финалите. И двете попадения отбеляза Преслав Йорданов.

Нападателят откри в средата на първото полувреме след центриране на Кирил Динчев отдясно. Домакините не създадоха чисто положение преди почивката, но през второто полувреме се активизираха и можеха да изравнят. Малко преди края Йорданов оформи крайния резултат след извеждащо подаване на Самир Аясс.

„Страхотен двубой за нашия отбор, голямо старание и желание от страна на футболистите. Създадохме много положения, вървим напред – коментира треньорът на ЦСКА Христо Янев. – Радваме се, че участваме в този турнир. Всички играчи заслужават поздравления“.

В топ 8 на надпреварата влезе и Черно море. „Моряците“ прегазиха с 5:0 единствения оцелял в тази фаза представител на областните групи – Вихър Строево. Две попадения отбеляза Симеон Райков, разписаха се още Хуан Мануел Вареа, Валентин Йосков и Мартин Костадинов.

По-късно днес са двубоите Созопол – Ботев Пд и Литекс – Дунав. Утре играят Несебър – Левски, Локо Пд – Монтана, Локо ГО – Лудогорец и Берое – Банско.