Трагедията на Челси продължава

| от Sportcafe |

Шампионът Челси записа трета поредна загуба във Висшата английска лига, отстъпвайки с 0:1 при гостуването си на Стоук Сити в късния съботен мач.

Лондончани не бяха водени от мениджъра си Жозе Моуриньо, който бе наказан да не присъства на стадиона. В негово отсъствие начело на столичани беше Стив Холанд.

Девет минути след почивката австрийският национал Марко Арнаутович с удар от въздуха от близка дистанция донесе ценния успех в полза на „грънчарите“.

Еден Азар на два пъти, както Оскар и Вилиан от чисти позиции пропуснаха да се разпишат в полза на отбора от Западен Лондон.

В края на двубоя на „Британия Стейдиъм“ Арнаутович и Джонатън Уолтърс можеха да направят успеха на Стоук още по-убедителен.

След седмото си поражение в първенството Челси остава на 16-о място с едва 11 спечелени точки.