Стела Енева стана световна шампионка

Стела Енева стана световна шампионка в тласкането на гюле на световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Доха.

Олимпийската вицешампионка грабна златото, след като постави нов европейски рекорд – 11.14 метра.

С един сантиметър по-назад остана Анхелес Ортис Ернандес от Мексико, а германката Илке Вилуда спечели бронзовия медал с 10.95 метра.

Втората българка в дисциплината Иванка Колева се класира шеста с резултат 8.32 метра, а пред нея се наредиха две състезателки от Алжир – Насима Саифи (10.76) и Сафия Джелал (10.15).

В шампионата в катарската столица участват над 1300 спортисти от 90 страни. България е представена от деветима атлети. По-късно днес Радослав Златанов ще участва на финала на 100 метра за мъже.