„Stan The Man“ победи Надал и е новият шампион на Australian Open

Станислас Вавринка сътвори фурор, скандал и история, и в крайна сметка спечели първата си титла от Голям шлем, след като победи Рафаел Надал с 6-3, 6-2, 3-6, 6-3 на финала на Аустрелиън Оупън.

1

Швейцарецът записа първата, но най-важна победа от общо 13 мача срещу Надал, с която си извоюва трофея в Мелбърн. Стан, който достигна до първия си финал от Голям Шлем, започна с два пробива в първия сет, като в крайна сметка го взе с 6-4.

Следващият сет отново започна великолепно за Вавринка, който поведе с 2-1. Мачът не мина и без скандал, и спорни моменти между Вавринка и съдията.В третия гейм на втория сет Рафа напусна корта, след като се наложи медицински таймаут. Вавринка поиска от рефера обяснение какво се е случило и защо Надал е напуснал корта, но съдията отказа да даде обяснение на швейцареца. Това го ядоса и той влезе в пререкания със съдията по време на дългото прекъсване. Малко, след като изтекоха трите минути, Надал влезе, но беше посрещнат с освиркване от публиката.

След завръщането на Рафа нивото на играта на на испанеца спадна още повече и Вавринка бързо увеличи предимството си на 4-1. В Крайна сметка Вавринка взе втория сет с 6-2. Третият сет обаче Надал сякаш успя да надмогне болката си и поведе с 3-0, а в последствие взе сета с 6-3, което определено върна интригата в мача и притеснението на лицето на Вавринка. Четвъртият сет беше много оспорван, а Надал определено вдигна оборотите, Вавринка обаче успя да запази самообладание и в крайна сметка взе сета и мача с 6-3.

3 Титлата донесе изключително много позитиви на Вавринка. Освен печалба от близо 3 милиона долара от наградния фонд на турнира, той ще е първа ракета на Швейцария, също и номер три в световната ранглиста от понеделник. Пътят на Вавринка не беше никак лек, след като тенисистът премина през Джокович, Бердих, а накрая се пребори и с Надал.

Вавринка се изкачва до №3 в АТР ранглистата, разбивайки доминацията на Надал, Федерер, Джокович, Мъри и Ферер, които години наред окупираха тези места.

Коментарите са изключени за „Stan The Man“ победи Надал и е новият шампион на Australian Open