След Португалия, победихме и Македония

| от chronicle.bg |

След като изненадаха Португалия на Кристиано Роналдо, националите спечелиха и втората си контрола – 2:0 срещу Македония в Скопие. Попаденията отбелязаха Димитър Рангелов и Александър Тонев.

Селекционерът Ивайло Петев направи три промени в стартовия състав, едната принудителна. Божидар Митрев започна вместо героя срещу португалците Владислав Стоянов, а в защита отсъстваха Александър Александров и Живко Миланов. Последният бе предвиден за титуляр, но вдигна висока температура.

Така нашите излязоха в състав Митрев, Терзиев, Бодуров, Божиков, Ст. Попов, Чочев, Дяков, М. Александров, Марселиньо, Ив. Попов, Рангелов. За домакините се появиха Димитревски, Ристовски, Жута, Ибраими, Тричковски, Степанович, Глигоров, Шиков, Пандев, Рискевски, Яхович.

На трибуните дойдоха едва 1000 зрители, които така и не станаха свидетели на качествен футбол.

Македонците влязоха по-концентрирано в мача и в 24-ата минута Ванче Шиков уцели гредата с глава след центриране на Горан Пандев. След това и българите погледнаха напред, а малко преди почивката Рангелов пропусна от идеална позиция след извеждащ пас на Марселиньо.

Нападателят на Коняспор се реваншира в 66-ата минута, когато с глава прати топката в далечния ъгъл и откри резултата. Асистенцията бе на сметката на Ивелин Попов.

После македонците опитаха безплоден натиск, а родните национали атакуваха на скорост. Така се стигна до попадението на Александър Тонев, който се появи на терена минути по-рано. Той вкара на празна врата след чудесна комбинация и пас на Ивайло Чочев.

През септември националите започват участие в световните квалификации. Първият съперник е Люксембург, следват тежки сблъсъци с Франция, Холандия и Швеция.