Сити се издъни срещу Бърнли и не стопи преднината на Челси

| от |

Отборът на Манчестър Сити направи много грешка стъпка в борбата за титлата, след като изпусна преднина от два гола, за да направи равенство 2:2 с Бърнли у дома.

По-рано днес лидерът в класирането Челси стигна само до хикс при гостуването си на Саутхемптън, което даде шанс на Сити да се доближи само на точка от „сините“.

Всички за „гражданите“ се развиваше отлично на „Етихад“, като головете на Давид Силва и Фернандиньо през първата част им дадоха преднина от 2:0 на почивката. В 47-та минута Джордж Бойд върна един гол за гостите, което постави домакините под напрежение. Възпитаниците на Шон Дайш продължиха да се борят до последно и това даде резултат в 81-та минута, когато Ашли Барнс вкара нов гол и оформи крайното 2:2.

По този начин Манчестър Сити остава на 3 точки зад Челси, докато Бърнли е на 19-та позиция с 16 точки.