Сити разби Скандалния Челси

Манчестър Сити постигна втора поредна класическа победа във Висшата лига. След като минаха през УБА на старта на сезона, „гражданите” не оставиха шансове и на миналогодишните шампиони и стигнаха до победа с 3:0 на своя „Етихад”.

Асмир Бегович, който замени наказания Тибо Куртоа, спаси Челси на няколко пъти още в началото на мача. След като направи три пропуска в първите минути, Серхио Агуеро най-накрая се разписа в 31-вата минута за 1:0.

Пет минути след началото на втората част Рамирес отбеляза, но попадението му бе отменено поради много спорна засада. Малко по-късно и Азар получи възможност да се разпише, но отблизо прати топката право в ръцете на Харт.

В 79-ата Венсан Компани отбеляза втория си гол за сезона, след като засече с глава центриране от корнер на Давид Силва, а крайното 3:0 оформи Фернандиньо пет минути преди края със страхотен удар отдалече.

В самия край на двубоя пък Диего Коща удари страничната греда.

Така, „гражданите” започват сезона с две победи с по 3:0 и оглавиха класирането. Шампионите от Челси пък са само с една точка след два кръга, а в светлината на последните скандали, със сигурност няма нищо специално около „сините” от Лондон в момента.