Сити измъкна трите точки в края

Кевин де Бройне донесе късен успех с 2:1 за Манчестър Сити при домакинството на Севиля.

Белгиецът се разписа в добавеното време и „гражданите” за втори пореден двубой печелят след късен гол след попадението на Серхио Агуеро в 90-ата минута срещу Мьонхенгладбах.

Коноплянка даде аванс на гостите след половин час игра, но малко по-късно – удар на Бони рикошира в крака на Адил Рами и влетя в мрежата на Севиля.

След победата, „гражданите” са втори в група D с шести точки – на една зад лидера Ювентус, който завъртя скучно 0:0 срещу Мьонхенгладбах тази вечер. Севиля има три, а Борусия е с една.

Другият манчестърски тим – Юнайтед – взе точка от гостуването си на ЦСКА в Москва.

В 15-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Марсиал. Еременко застана зад топката, но Де Хеа спаси удара му. При добавката обаче, Думбия се оказа най-бърз и отбеляза.

Марсиал се реабилитира за грешката, която допусна и 20 минути след началото на втората част изравни резултата със страхотен удар с глава, засичайки центриране на Валенсия.

Волфсбург пък победи ПСВ с 2:0 в другия мач от група В и излезе начело с шест точки. Юнайтед и ЦСКА имат по четири, а ПСВ остава с три.