Сити докосва 1/4-финала, нулево равенство между ПСВ и Атлетико

Манчестър Сити е много близо до първия си четвъртфинал в Шампионската лига след 3:1 като гост на Динамо Киев.

Серхио Агуеро, Давид Силва и Яя Туре бяха точни за англичаните, докато Виталий Буялский бе автор на гола за украинския гранд.

Динамо имаш нелоши шансове, но Сити не остави съмнение в превъзходството си. Динамо можеше да се добере и до равенство, по при 1:2

Велосо и Буялский пропиляха страхотни положения. В крайна сметка Туре реализира трети гол за „гражданите“, а решението на мениджъра им Мануел Пелегрини да даде почивка на звездите при гостуването на Челси за ФА къп донякъде се оправда.

В другия мач от сряда вечер ПСВ Айндховен и Атлетико Мадрид завършиха 0:0.

Холандският игра с човек по-малко от средата на второто полувреме след червен картон на Гастон Перейро, но не допусна гол във вратата си.

Антоан Гризман, Коке и влезлият като резерва Фернандо Торес имаха добри шансове, но ще трябва да свършат работата си на „Висенте Калдерон“.

Коментарите са изключени за Сити докосва 1/4-финала, нулево равенство между ПСВ и Атлетико