Швейцарски полуфинал в Лондон

| от |

Двама приятели един срещу друг на полуфинал на заключителния тенис турнир от серията Мастърс в Лондон. Станислас Вавринка (Швейцaрия) и Роджър Федерер (Швейцария) ще спорят за място на финала.

Вавринка стигна до полуфиналите след победа над Марин Чилич с 2:1 сета. Реално втората ракета на Швейцария си осигури касирането още със спечелването на първите три гейма в откриващия сет и благодарение на загубата на Томаш Бердих (Чех) от Новак Джокович (Сър).

Вавринка направи пробив за 3:1 и след само половин час вече имаше преднина в мача. Във втората част играта бе равностойна, като и дваматапечелеха подаванията си до 5:4 в полза на Чилич. В този момент швейцарецът допусна да бъде пробит и това доведе до равенство 1:1. Стан обаче не допусна успехът да му се изплъзне. Два ранни пробива в решителния трети сет му дадоха спокойствие, а напрегнатият хърватин направи двойна грешка при втория мачбол на съперника и отпадна от турнира.

Така на полуфиналите Вавринка ще се изправи срещу добрия си приятел Роджър Федерер, който се справи с Анди Мъри./News7