Шампионът на V1 Challenge се казва Григор Григоров

Тази неделя феновете на автомобилния спорт станаха свидетели на шестото финално състезание от автомобилния шампионат V1 Challenge Bulgaria за 2105-та година, което се проведе в София на открития паркинг на магазин ИКЕА. На последния кръг в столицата първа позиция зае Григор Григоров, купата за второ място грабна пилотът от Азербайджан – Гюлхюсеин Абдулаев, а за трето място зае Александър Язов.

Григоров грабна и наградата на DHL за най-бърза обиколка с постигнато време от 28.899 секунди.
В състезанието в София премериха сили 6 пилоти – Григор Григоров, Кавънч Оздемир от Турция, Гюлхюсеин Абдулаев от Азербайджан, Симеон Донов, Александър Язов и Даниел Стойчев.

На състезанието в София на четвърто място се класира Симеон Донов, пета позиция зае – пилотът от Турция – Кавънч Оздемир, а на шесто място се класира Даниел Стойчев.

По случай финалния кръг на V1 Challenge Bulgaria зрителите станаха свидетели на уникално автомобилно шоу. За адреналина на публиката се погрижиха и момчетата от All Stars, които направиха атрактивни номера с мотори, дрифт шоу от шампиона на King of Europe – Павлин Пенев и Александър Язов. Състезателните автомобили Hyundai i20 Coupe R1, разработени специално за едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy, направиха специална демонстрация за мото феновете.

Форматът на шампионата е разработен с цел моторният спорт да бъде достъпен и всички фенове да имат възможността да бъдат свидетели на надпреварата. Затова, за трасе се използват булеварди или централни пространства в градовете. Феновете стават свидетели на цялото състезание, както и на екстремни и атрактивни демонстрации от популярни гост пилоти и забавни активности от партньори и каскадьори в продължение на 4 часа.

Целта на шампионата е да бъде достъпен и за пилотите, които имат желание и хъс да се състезават. Организаторите осигуряват състезателните автомобили Volkicar и тяхната поддръжка за целия шампионат. Пилотът не се грижи за сервизирането на автомобила, гуми и гориво. Преди всяко състезание пилотите само слагат ръкавиците и предпазната каска и се състезават със спортни автомобили с напълно еднакви технически показатели.