Севиля спечели Лига Европа

| от Sportcafe |

Трети пореден трофей. И рекорден пети в рамките на последното десетилетие. Да, вторият по сила турнир в европейския клубен футбол спокойно може да бъде прекръстен на Лига Севиля.

Испанският тим обърна Ливърпул с 3:1 в драматичен финал. „Червените“ смачкаха съперника през първото полувреме и поведоха след миг гениалност на Даниел Стъридж. Нападателят вкара с външен фалц в далечния ъгъл и подлуди 20 000 английски фенове на стадиона в Базел.

Преди почивката шведският рефер Йонас Ериксон се заинати и не даде дузпа за Ливърпул, макар че в цели три случая защитници на Севиля играха с ръка в наказателното поле.

Секунди след старта на второто полувреме Кевин Гамейро изравни. След това хората на Юрген Клоп се влачеха по терена като след тежък нокдаун. Две попадения на Коке подпечатаха триумфа на Севиля.

След двубоя Клоп упорито искаше обяснение от съдийската бригада. За германския специалист това бе пети пореден загубен финал във всички турнири. А Ливърпул остана с три успеха в надпреварата и пропусна шанса да играе в Шампионската лига през следващия сезон.

Треньорът на андалусийците Унай Емери се изравни с легендата Джовани Трапатони – двамата са печелили турнира по три пъти.

Испанската доминация в клубния футбол няма край. За трофея в ШЛ следващата седмица ще спорят мадридските Реал и Атлетико.