Севиля попари Барселона в края

Отборите на Севиля и Барселона направиха равенство 2:2 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион „Санчес Писхуан“ в Андалусийския град.

Възпитаниците на Луис Енрике изглеждаха под пълен контрол на събитията след половин час игра, след като водеха 2:0 с попадение на Лионел Меси и Неймар. Евер Банега обаче върна едно попадение до почивката, а в 84-та минута Кевин Гамейро донесе равенството за домакините.

По този начин Барса направи грешна стъпка в битката за титлата и вече води само с 2 точки пред основния конкурент Реал Мадрид. До края на първенството остават 7 кръга, като предимството на Реал е, че има по-добри показатели в преките двубои.

„Атлетико“ Мадрид загуби две точки срещу „Малага“

„Атлетико“ Мадрид завърши наравно 2:2 срещу „Малага“ в интригуващ мач от 31-ия кръг на испанското първенство по футбол, с което шампионите изостанаха на шест точки от градския съперник „Реал“.

По-рано вчера европейските клубни шампиони се наложиха с категоричното 3:0 над „Ейбар“.

Антоан Грийзман спаси точката с две попадения, които бяха под номер 17 и 18 за френския нападател от началото на сезона. Големият грешник пък носи името Фернандо Торес, след като юношата на клуба си вкара автогол в 37-та минута, когато се опита да изчисти топката след центриране от корнер. С това той елиминира попадението на Грийзман в 25-та минута, но французинът се намеси в 78-та и донесе точката за „Атлетико“. Седем минути по-рано за 2:1 в полза на Малага се беше разписал Самуел Гарсия.