Рома взе голямото дерби с Юве

Рома победи Ювентус с 2:1 в дербито на втория кръг в Серия „А”. Това е второ поредно поражение за „старата госпожа” след загубата с 0:1 от Удинезе на старта.

Миралем Пянич откри резултата на „Олимпико” в 61-вата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

В 78-ата „бианконерите” останаха с човек по-малко на терена, след като Патрис Евра бе изгонен за втори жълт картон.

Само секунди по-късно, след изпълнение на нарушението, отбраната на Юве допусна сериозна грешка и остави Един Джеко да се извиси и отблизо с глава да направи 2:0.

Въпреки че останаха с 10 човека на терена, гостите изравниха три минути преди края. Пауло Дибала отбеляза дебютното си попадение за „старата госпожа” в Серия „А”, което обаче не стигна за нищо повече от почетна загуба.

След победата, Рома събра четири точки, докато Юве остава с нула.