Реал отново сбърка, но остава на върха

| от Sportcafe |

Реал Мадрид направи втора поредна грешна стъпка в Примера, завършвайки наравно 2:2 като гост на Лас Палмас. Това е второ поредно равенство за „кралете” след ремито 1:1 с Виляреал на „Бернабеу” през седмицата.

Хиксът остави Реал на върха в класирането, но Барселона вече е само на точка зад „белия балет” след смазващото 5:0 над Спортинг Хихон по-рано в събота.

Зинедин Зидан бе оставил Карим Бензема на пейката, като в предни позиции действаха Алваро Мората, Кристиано, Бейл и Марко Асенсио. Точно Асенсио откри резултата в 33-тата минута, но пет по-късно Тана изравни.

Бензема се появи малко след почивката и три минути след като стъпи на терена се разписа, извеждайки Реал напред в резултата за втори път. В 85-ата обаче „кралете” лековато оставиха съперника си да изравни.

В края гостите натиснаха за победен гол, но Бензема, Кроос и Иско пропуснаха и, както срещу Виляреал, финалният натиск не проработи.

Във вторник Реал гостува на Борусия Дортмунд в Шампионската лига, а следващият мач за „белите” в Примера е гостуване на Бетис.