Реал Мадрид спечели Шампионска лига след победа над Атлетико с 4:1

BobsVvACIAAR0c2

Реал Мадрид за десети рекорден път спечели най-престижния европейски клубен турнир Шампионска лига. На стадион „Луш“ в португалската столица Лисабон възпитаниците на Карло Анчелоти победиха Атлетико Мадрид с 4:1 след продължения. В редовното време двата тима успяха да си отбележат по един гол. Диего Годин откри резултата в 36-ата минута, а в добавеното продължение на редовното време Реал изравни чрез Серхио Рамос. Последваха две продължения по 15 минути. Гарет Бейл даде преднина на Реал във второто продължение, като малко след това Марсело направи резултата 3:1. В самия край на мача Кристиано Роналдо бе точен от дузпа и отбеляза 17-ия си гол в Шампионска лига за този сезон.

Отборът на Реал Мадрид триумфира с дългоочакваната 10-та титла от Шампионската лига, след като победи с 4:1 по изключително драматичен начин и след продължения градския си съперник Атлетико във финала на турнира.

„Дюшекчиите“ бяха съвсем близо до това да запишат феноменален златен дубъл, след като преди седмица спечелиха титлата в Испания, но бяха попарени с изравнителен гол в 94-та минута на редовното време. Големите въпросителни преди началото на финала бе дали звездите на двата отбора – Кристиано Роналдо и Диего Коста ще бъдат титуляри, като и двамата започнаха от първата минута. Големите отсъстващи пък бяха наказаният Шаби Алонсо и контузеният Арда Туран.

Двубоят започна равностойно, като Реал имаше териториално предимство, но играчите на Атлетико се защитаваха отлично и не даваха никакви шансове на своите съперници. Скучното първо полувреме се оживи в 36-та минута, когато Диего Годин се възползва от грешно излизане на Икер Касиас и го прехвърли с точен удар с глава за 1:0. До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации, а изненадващо втората част започна с натиск на Атлетико. Възпитаниците на Диего Симеоне обаче изпуснаха няколко добри шанса да удвоят преднината си, а в последните 20 минути Реал наложи тотален натиск.

Гарет Бейл изпусна две много добри ситуации да изравни, а Тибо Куртоа отрази опасен удар на Роналдо от свободен удар. В последните 10 минути футболистите на Атлетико се защитаваха по-изключително борбен начин, но в крайна сметка се пропукаха в 94-та минута, когато Серхио Рамос изравни с глава след центриране от корнер и прати мача в продължения. В тях Реал имаше преимущество, но не застраши сериозно Куртоа, а Касияс отрази удар на Годин с глава. В 110-та минута Анхел ди Мариа направи впечатляващ пробив през уморената защита на Атлетико и стреля, но ударът му бе отразен с крак от Куртоа. Бейл обаче бе най-бърз при добавката и с глава вкара топката в мрежата. Това попадение съкруши момчетата на Диего Симеоне, въпреки че те имаха шанс да изравнят две минути по-късно, а в 118-та минута Марсело покачи на 3:1 с изстрел от границата на наказателното поле. В 120-та минута Роналдо оформи крайното 4:1 след точно изпълнение дузпа.

По този начин Кралския клуб триумфира с десети трофей от Шампионската лига, а техният треньор Карло Анчелоти – с трети.

Агенция Фокус / БГНЕС

Коментарите са изключени за Реал Мадрид спечели Шампионска лига след победа над Атлетико с 4:1