Преди мача Германия – Аржентина

Тази вечер Германия и Аржентина ще определят новия световен шампион по футбол. Двубоят е от 22:00 часа на „Ещадио Маракана“ в Рио де Жанейро, а официалната церемония по закриването на 20-ото световно първенство ще стартира 1 час и 30 минути преди първия съдийски сигнал.

Germany-vs-Argentina-2014-World-Cup-Final-In-Brazil-Wallpaper

Двата тима стигнаха по различен начин до големия финал. Германия демонстрира мощ, като особено впечатляваща беше демонстрацията 7:1 над Бразилия в полуфиналите.
Аржентина не беше толкова убедителна, но това може да означава, че Лео Меси и компания са запазили най-доброто от себе си за големия финал. Мачът е очакван с огромно вълнение в родината им.

1

Стотици хиляди аржентинци наводниха Рио де Жанейро с мисълта да са близо до отбора в жадувания миг на триумф. Логично вниманието на всички и приковано върху личността на Лионел Меси. Ще бъде ли достатъчен гения на футболния магьосник, за да донесе бленуваната титла на Аржентина срещу изключително солидния и равностоен отбор на Германия.

Аржентинците пък усещат, че това е златната им възможност. Лео Меси е спечелил всичко на клубно ниво с Барселона, но винаги е бил упрекван, че няма същите успехи с националния тим.

Йоаким Льов няма проблеми със състава. Той ще заложи на същите стартови 11, които постигнаха победите над Франция и Бразилия.

Халфът на Аржентина Анхел ди Мария все още е под въпрос за мача, след контузията срещу Белгия, но това може да се окаже един от многото аржентински номера, за които предупреди германците мениджърът на отбора Оливер Бирхоф.

Няколко факта преди големия финал

Томас Мюлер има пряко участие в 16 гола за 12 мача на световни първенства (10 гола и 6 асистенции).

Мирослав Клозе стана най-добрият голмайстор в историята на световните първенства. Той е вкарал точно толкова, колкото всичките играчи на Аржентина, взети заедно -16.

Германия няма загуба на дузпи на световни първенства. Спечелили са и в четирите случая, в които мачът е завършвал наравно след редовното време и продълженията.

Германия и Аржентина за последно се срещнаха във Франкфурт през 2012 г. в контрола, спечелена от Аржентина с 3:1.

Германия е в серия от 17 мача без поражение (12-5-0).

Лео Меси има 5 гола на световни първенства до момента, но нито веднъж не се е разписвал в елиминационната фаза.

Аржентина все още не е изоставал в резултата в шестте си мача до момента. Германия пък беше в позицията иа догонващ само 8 минути срещу Гана.

Аржентина е отпадал само веднъж след дузпи на световно първенство. Това е точно от Германия през 2006 г.

Аржентина все още няма допуснат гол в елимина-ционната фаза, въпреки че два пъти от трите мача игра по 120 минути.

Аржентина е с най-много чисти мрежи на мондиала – 4. Германия е с З.