Португалия е първият 1/2-финалист на Евро 2016

Отборът на Португалия стана първият полуфиналист на Евро 2016, след като победи състава на Полша след изпълнение на дузпи.

На „Стад Велодром“ в Марсилия поляците откриха още във 2-ата минута, когато тяхната звезда и капитан на отбора Роберт Левандовски реализира първия си гол на това европейско първенство. Португалия изравни чрез Ренато Санчес в 33-ата мин. 18-годишният Санчес стана най-младият футболист, вкарал гол във фаза на директни елиминации на европейските шампионати.

До края на редовното време, а и в последвалите две 15-минутни продължения, двата отбора почти нямаха чисти положения за гол.

Така, при 1:1, се стигна до изпълнение на дузпи. От португалците поред реализираха Роналдо, Ренато Санчес, Моутиньо, Нани и Куарешма. От тима на Полша първите три удара от 11 метра вкараха Левандовски, Милик и Глик, но Блашчиковски пропусна.

Така Португалия се класира за 1/2-финала на 6 юли в Лион, без да спечели нито един двубой в редовното време. Там съперник ще му е победителят от днешния мач между Белгия и Уелс. От своя страна поляците напускат, без да са загубили нито един мач.