Ordinary Love, нова песен написана за предстоящия филм Mandela: Long Walk To Freedom, ще бъде пусната на 10-инчова винилова плоча, за да отбележи Record Store Day на 29 ноември.
Обложката към винила е с впечатляваща картина на Нелсън Мандела от ирландския художник и илюстратор Оливър Джефърс. Оливър e режисирал и видеото към Ordinary Love, което ще излезе през ноември.
U2 са написали новата песен по покана на продуцента Harvey Weinstein. B страната на плочата ще бъде с песента Breathe, също свързана с Мандела.
„Westworld“ се завърна с първи епизод на сезон 2! В типичния стил на сериала, първият епизод повдигна много повече въпроси, отколкото дава отговори. Къде е границата между роботи и хора? Какво точно прави Делос? Откъде взе емблематичната си черна шапка Уилям?
В офиса обсъждаме дебюта на втори сезон и неговите мистерии.
ВНИМАНИЕ: Спойлери!
– Бях забравил колко сложен е този сериал, случват се адски много неща.
– Да, скачаме във времето, развиват се различни паралелни сюжетни линии и още не мога да си обясня кой е робот и кой е човек. Това всъщност ме и развълнува за новия сезон.
– И мен! Точно тези въпроси създават страхотно напрежение, особено когато си дадеш сметка, че Форд, въпреки че е мъртъв, има още номера в джоба си. Колко ли още роботи, както ти ги нарече, се разхождат с неговия код в тях.
– Единственото, което не ми хареса, беше последният момент, защото не разбрах какво каза Бернард. Трябваше да го върна няколко пъти, докато разбера, че казва „I think, I killed them“, което си е голяма реплика.
– И аз имах тоя проблем. Репликата е прекалено голяма, за да я запишеш толкова неразбираемо и силата й се губи.
– На Бернард му е трудно, обаче Долорес сега е свободна и й е много добре да се разхожда и да убива хора. „Westworld“ винаги е бил кървав, но в този епизод вдигнаха нивото още малко и това като че ли беше хубаво нещо.
– О, да, да оставят онези хора на кръстовете с примки около врата е направо чудесно…
– Да, това беше малко наудобна сцена, окей. Обаче след целия първи сезон гостите бяха ужасни и най-вече към женските роботи. Сега малко баланс идва освежаващо. Да ги наричаме „роботи“ за по-лесно, а? Или как – „хостове“, ама звучи тъпо? Дай „роботи“ и готово.
– Роботи, няма значение. Лимонада с лед е освежаващо, масовите убийства – не. Долорес прави каквото знае, каквото са я научили. Ако не надживее това желание да убие всички хора, скоро ще стане доста тъпа част от сюжета.
– За мен Мейв и Бернард са най-интересни засега. Бернард е единственият, който знае как да изкара нещо добро от новоосъзнатите роботи. А Танди Нютън много се забавлява в ролята си. Има най-ясната мотивация от всички, но това е по-скоро от програмирането й, отколкото свободна воля.
– Моментът, когато Мейв използва предварително написаната й реплика, за да обиди човека, който я е написал, беше гениален! Уилиам/Човекът в черно нещо обаче не ме грабват. Разбрахме, че Форд е оставил загадка някъде в Света за Уилиям – това не звучи ли малко като сезон 1? Предполагам, че в същия момент ще разберем какво търси през всичките тези години. Може би има нещо общо с Питър Абернати?
– Надявам се да е просто още някой номер на Форд. Това би било приятно. Питър ни докарва много добре до Делос и Шарлот. Каква ли е тяхната игра, освен да изкарват възможно повече пари?
– Има нещо много смущаващо с Хейл в този епизод. Ясно е, че иска да разкара робота от парка на всяка цена, но не се знае дали Бернард е съгласен с това. Надявам се също в този сезон да разберем малко повече за организацията зад Westworld. Също и разрешиха ли проблема с роботите, от които изтича информация във външния свят?
– Предполагам, че тук се намесва Питър. Би било добре да разберем и какво искат от Westworld и технологиите на парка. Сега има много персонажи с начупена мотивация, трябва им нещо, което да ги обедини. Ти какво би искал да видиш оттук нататък?
– Надявам се някои от роботите да излязат във външния свят. Долорес има такива намерения. А може и като излязат от парка, просто да се озоват в по-голям парк. Също бих се радвал на обяснение какви са тези роботи без лица, защото предполагат, че Делос има някакъв таен зъл план, за който Бернард и Форд никога не са знаели. А ти какво би искал да видиш?
– Бих ми се искало Антъни Хопкинс да се завърне по някакъв начин. Засега най-много искам още за „Shogun Land“.
На пръв поглед най-иновативните университети в Европа нямат много общо помежду си. Сред тях има католически учебни заведения, светски, държавни, частни. Един от тях е на 920 години, друг е независима институция от десетилетие. Разпръснати са из континента – някои в големи градове, други в провинциални региони. Това, което ги обединява е, че наблягат на практическите изследвания и приложните науки. За трета поредна година в класацията на 100-те най-иновативни висши учебни заведения в Европа е Католическият университет в Льовен (Льовенски католически университет), Белгия.
Класацията се съставя от агенцията в сътрудничество с компания Кларивейт Аналитикс.
Висшето учебно заведение, основано от папа Мартин V през 1425 г., е най-старият католически университет в света, но образованието в него не е ограничено само до теология. Съвременната мисия на университета в Льовен е изчерпателното и напредничаво научно изследване. Учебното заведение за трета поредна година оглавява класацията с „изобилие“ от изобретения. Учените от Льовенския католически университет представят повече патенти, отколкото който и да е друг университет в Европа, а външни изследователи често цитират техните изобретения в собствените си заявления за патент.
Второто място в класацията също остава непроменено и се заема от лондонския Импириъл колидж (Имперски колеж), известен преди като Имперски колеж за наука, технология и медицина, част от Лондонския университет. Импириъл колидж става напълно независим от „родителското си тяло“ през 2007 г. и понастоящем е обществен изследователски университет.
Непроменена остава и третата позиция на Кембриджкия университет във Великобритания.
В Топ 10 на най-иновативните висши учебни заведения в Европа намират място също:
– Федералният политехнически институт в Лозана, Швейцария, който съществува в настоящия си вид от 1968 г., когато се отделя от университета на Лозана.
– Университетът на Ерланген-Нюрнберг в Германия.
– Техническият университет в Мюнхен, Германия, създаден да служи като иновативен център. Висшето учебно заведение е основано през 1868 г. от крал Лудвиг II Баварски, за да задвижи прехода на кралството от земеделие към индустрия. Тринадесет професори и възпитаници на Техническия университет в Мюнхен са печелили Нобелови награди след 1927 г. Сред тях е Ернст Ото Фишер, удостоен с приз за химия през 1973 г.
– Манчестърският университет във Великобритания.
– Мюнхенският университет в Германия.
– Техническият университет на Дания.
– Цюрихският технологичен университет в Швейцария.
Германия е първенец в Топ 100 на най-иновативните висши учебни заведения в Европа. Страната фигурира с 23 университета. Въпреки че е най-населената страна в Европа и петата по големина икономика в региона, Русия няма университет в Топ 100.
Мик Джагър, фронтменът на легендарната група „Ролинг стоунс“, пише нова музика за бандата, която ще бъде включена в следващия й албум.
Съставът продължава да е много деен и не спира концертните гастроли, въпреки че общата възраст на музикантите е 294 години. Пред в. „Айриш Индипендънт“ Джагър призна, че пише нов материал за състава.
Първата едноименна тава на „Ролинг стоунс“ излезе през 1964 година. Досега групата е записала 25 студийни албума.
Изследователи от университета в Манчестър установиха връзката между силата на ръкостискането и интелекта, като силното здрависване говори за развити умствени способности.
Учените отбелязват, че съществува пряка зависимост между мускулната сила при здрависването и доброто здраве на мозъка. Сега специалистите от Манчестър си задават въпроса дали можем да развиваме умствените си способности, като укрепваме своята мускулна сила.
Учените възнамеряват да проведат тестове с доброволци с вдигане на щанги.
Хората, които се отличават със слабо ръкостискане, в повечето случаи разполагат с по-малко бяло вещество в мозъка. В същото време силата при здрависването позволява да се оценят измененията на умствените способности на човека в зряла и напреднала възраст.