Очакванията на Григор и Рафа за четвъртфинала

| от |

Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.
2

Шампионът от 2009 година Надал победи 16-ия в схемата Кей Нишикори със 7:6(3), 7:5, 7:6(3) след 3:16 часа игра. Така испанецът ще бъде следващият съперник на Григор Димитров, който по-рано днес елиминира в четвъртия кръг Роберто Баутиста Агут с 6:3, 3:6, 6:2, 6:4. Испанецът наниза 12 аса и пласира 36 печеливши удара. Голямата разлика дойде от броя на непредизвиканите грешки, като Надал направи само 28 срещу 51 на Нишикори.

„Димитров е невероятен играч. Той притежава всичко необходимо, за да бъде следващата голяма звезда. Всъщност той вече е голяма звезда. Има качествата да стигне много, много високо в ранглистата. Поздравявам го за успеха и се надявам срещу него да направя най-силния си мач в турнира,“ коментира Надал след победата.

Надал има три победи над Димитров в трите мача помежду им досега. Първо испанецът печели в Ротердам през 2009 година със 7:5, 3:6, 6:2, а през миналия сезон той отново побеждава в Монте Карло на клeй с 6:2, 2:6, 6:4 и в Синсинати с 6:2, 5:7, 6:2.

1

От своя страна Григор Димитров коментира очакванията си за предстоящата среща. „Изключително съм щастлив да бъда четвъртфиналист в Големия шлем. Работих много здраво в последната година и особено в паузата pреди настоящия сезон. Доволен съм, че има резултат от положените усилия. „Рафа е изумителен тенисист. Всеки знае какви успехи е постигнал и колко титли има в Големия шлем. През последните години играхме няколко тежки мача, но все нещо не ми достигаше. Доволен съм от представянето си до момента и мисля, че имам добри шансове за успех“ заяви Димитров на пресконференцията след двубоя с Роберто Баутиста Агут.

27-годишният испанец има 61 титли в кариерата си и е спечелил почти 65 милиона долара от наградни фондове като професионалист.