Нова победа за ПСЖ и Челси е аут

Пари Сен Жермен постигна втора победа с 2:1 над Челси и с общ резултат от 4:2 изхвърли „сините” от Шампионската лига. Златан Ибрахимович подаде за първия и вкара втория гол за ПСЖ, който се оказа и неговият 50-и в европейските клубни турнири.

Почетното попадение за домакините отбеляза Диего Коща, който обаче се контузи и все още не е ясно колко ще отсъства.

Челси започна силно и още в третата минута Коща стреля силно, но не намери мрежата. Още три по-късно Златан прати топката зад Куртоа, но попадението не беше зачетено заради засада на шведа.

Все пак, в 16-ата минута Ибрахимович получи пас на дясното крило, центрира успоредно на голлинията, Рабио изпревари бранителите в синьо и отблизо на гола мрежа откри резултата.

Челси обаче бързо взе нещата в свои ръце и 11 минути по-късно изравни. Диего Коща получи топката на границата на наказателното поле, финтира Тиаго Силва и с мощен удар преодоля Трап.

До края на полувремето нямаше много положения пред двете врати, а 15 минути след началото на втората част тимът на Гуус Хидинк получи тежък удар, след като голмайсторът Коща се контузи и бе заменен от Бъртранд Траоре.

След смяната на испанеца ПСЖ натисна и при една прекрасна контра в 67-ата Ди Мария получи топката на лявото крило, намери Златан, който отблизо разстреля Куртоа, с което и подсигури билета на парижани за 1/4-финалите.

В другия мач от вечерта Бенфика постигна втора победа над Зенит, побеждавайки с 2:1 в Русия и с общ резултат 3:1 продължава на 1/4-финалите.

Гол на Хълк в 69-ата минута изравни общия резултат, но с късни попадения на Гайтан (85`) и Талиска (90+6`) „орлите” постигнаха нов успех.