Невиждан провал за Бразилия и финал за Германия

Германия опозори Селесао с 7:1 и след исторически мач, и ужасяващ позор за домакините, се превърна в първия финалист на Мондиала в Бразилия.

brager1

Освен всичките си проблеми, сочените за фаворити бразилци изживяха най-голямото унижение във футболната си история, след като допуснаха германският танк да ги сгази седем пъти и да ги изгони от турнира пред очите на милионите им фенове. Момчетата на Йоги Льов съвсем по германски показаха желязна дисциплина и с великолепна игра съсипаха мечтите на Селесао за шеста титла на стадион „“Ещадио Минейрао“. В рамките на 18 минути Германия наниза пет гола и разби психиката на Бразилия, но кошмарът не свърши дотук.

brager3

Всичко започна в 11-та минута, след като Томас Мюлер беше оставен непокрит и отбеляза за 1:0 след изпълнение на корнер. В 23-та минута Мирослав Клозе записа името си със златни букви в историята, след като отбеляза втори гол за Германия. Клозе задмина бразилеца Роналдо, след като отбеляза 16-я си гол на световно първенство, с което оглави вечната голмайсторска листа. Минута по-късно Тони Кроос направи резултата класически 3:0 и отново той добави четвъртото попадение за Германия 60 секунди по-късно. До 29-та минута Германия водеше с 5:0, след като Кедира също успя да се разпише. Шурле отбеляза шестият гол за Германия в 68-та минута, с което Бразилия официално записа исторически погром. До този момент Селесао не бяха получавали шест гола в официален двубой, но срамът не свърши и в 78-та минута Германия отбеляза седмия си гол, като отново Шурле се разписа. След погрома домакините, които успяха да отбележат почетен гол в 90-та минута чрез Оскар, напускаха терена облени в сълзи, а феновете им трибуните бяха разстроени до истерия. По време на двубоя се появиха информации, че бразилските власти са мобилизирали силите на реда, след като гневни фенове започнаха да напускат стадиона още по време на първото полувреме. Това е осми финал за Германия на световно първенство, като в момента европейците чакат среща с победителя от мача между Аржентина и Холандия, който ще се играе в сряда от 23:00 часа.

brager2

Освен пагубния резултат бразилците вече са с един финал по-малко в статистиката си от Германия, след като двата отбора започнаха двубоя с по седем финала в архива си. Освен това, Мирослав Клозе задмина иконата Роналдо и се превърна в голмайстор на всички времена на Световно първенство с 16 гола. Селесао обаче не излезе в най-добрата си психическа форма, след като загуби суперзвездата си Неймар, заради сериозна контузия. Независимо коментарите на бразилците, че ще вземат световната титла в името на Неймар, явно стресът повлия на момчетата на Луис Фелипе Сколари, които не успяха да продължат напред и отпаднаха срамно от турнира, който се провежда в страната им. На последните два Мондиала Германия два пъти не стига до финал на Световно първенство. Ако Бундестимът триумфира на финала този Мондиал ще е четвъртият световен трофей за Германия, а освен това ще развенчае прокобата, че европейски отбор не може да спечели титла в Южна Америка. /БГНЕС