Неймар е възстановен и готов за игра

Бразилският нападател Неймар е напълно готов за игра, след като беше възстановен от травма в гърба, обяви медицинският щаб на Барселона. Той получи контузията по време на победата на Бразилия с 2:1 срещу Колумбия на четвъртфиналите на Световното първенство.

Вчера Барселона разгроми с 6:0 мексиканския Леон в двубой за трофея „Жоан Гампер“ в каталунската столица. Това беше последната контрола за Барса преди началото на сезона в Примера дивисион. Преди срещата бяха представени новите попълнения в състава на каталунците, като всички без контузените Андре Тер Стеген и Томас Вермален взеха участие.

Неймар вкара два гола и асистира за попадението на Меси в 3-тата минута. Очакваният с най-голям интерес от феновете дебют на Луис Суарес се случи в 75-ата минута.