Националите не успяха да победят Малта в София

Националният отбор на България продължи със слабото си представяне от началото на квалификациите за Евро 2016, след като направи равенство 1:1 с Малта на Националния стадион „Васил Левски“.

Двубоят започна отлично за „лъвовете“ и те поведоха в резултата още в 6-та минута, когато Андрей Гълъбинов се разписа след асистенция на Михаил Александров. Възпитаниците на Любослав Пенев пропуснаха няколко добри ситуации за втори гол и бяха наказани в 49-та минута, когато реферът Мартин Стрьомбергсон отсъди дузпа за нарушение на Веселин Минев. Файла реализира наказателния удар, след което българските футболисти продължиха с пропуските. Техният връх дойде 15 минути преди края, когато капитанът Ивелин Попов изпълни по несериозен начин дузпа и прати топката над вратата. В крайна сметка националите така и не успяха да стигнат до гол и записаха срамно равенство с Малта у дома.

Италия и Хърватия завършиха 1:1 в среща от квалификационна група Н за Еврои 2016, който се игра на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано.

Крилото на домакините Антонио Кандрева даде преднина на „Скуадра Адзура“ в 11-ата минута, но само четири минути по-късно Иван Перишич възстанови равенството. През второто полувреме мачът бе прекъснат за известно време заради безредици по трибуните, създадени от хърватските запалянковци. Хърватия и Италия са водачи в групата с по 10 точки, Норвегия и трета с 9, а България е с 4 след разочароващото домакинско равенство 1:1 с Малта.