Мъри пречупи Раонич в Лондон

Анди Мъри пречупи Милош Раонич с 6-3 7-5 във втория си мач на финалния Мастърс в Лондон. Хаосът властваше в представянето на канадеца, който пласира едва 1 уинър и 1 ас за целия откриващ сет, заедно с катастрофалните 38% първи сервис.

Мъри не играеше особено агресивно или прецизно, но правеше достатъчно, за да поставя съперника под напрежение и да му осигурява възможности да сбърка. Анди пропусна брейкпойнт при 2-1, но взе следващото подаване на канадеца за 4-2. До края на сета Раонич не успя да се добере до шанс за рибрейк, а шотландецът фиксира резултат 6-3 от третия сетпойнт.

Мъри усети тоталната криза в увереността на съперника и не се притесняваше дори да натиска иначе бруталния му форхенд. При 1-1 във втория сет Раонич пропиля аванс от 40-0, после подари брейкпонт на шотландеца с двойна грешка, след което му подсигури и пробива с бекхенд на поне метър в аут. След това дойде ред с на Анди почти сам да се пробие със серия от непредизвикани грешки, които направиха резултата 2-2.

Ситуацията на корта поутихна до 5-5, когато шотландецът стигна до нови два брейкпойнта и Раонич се пречупи под напрежението. На свой сервис и с малка доза напрежение, Мъри затвори мача и зарадва лондонската публика с първи британски успех тазгодишното издание на Мастърса.

Въпреки че загуби и двата си двубоя до момента, Раонич все още има теоретичен шанс да продължи напред в турнира. Задължителни обаче са две неща – Федерер да вземе чиста победа над Мъри, а той самият да се справи в два сета с Нишикори и геймовото съотношение да реши кой ще излезе от групата заедно с швейцареца/ TennisKafe.com