Мъри и Астана изпуснаха Бенфика

| от chronicle.bg |

Астана на Станимир Стоилов изпусна да победи у дома португалския гранд Бенфика и стигна до 2:2 мач от група С на Шампионската лига.

Гостите успяха да отмъкнат едната точка, след като иззеха инициативата през второто полувреме, а преди това играта се диктуваше от футболистите на Астана, които играха вдъхновено пред 25 000 зрители на „Астана Арена“.

Домакините поведоха с 2:0 с голове на Патрик Тумаси в 19-ата и Марин Аничич в 31-а минута. Пет минути преди почивката обаче Раул Хименес върна едно попадение, а в 73-ата отново той осигури равенството.

Точно тази точка може да се окаже достатъчна за Бенфика, за да продължи напред, а според медиите в Казахстан, тимът на Мъри Стоилов може да съжалява, че изпусна победата след много силна игра.

След този мач Бенфика е начело в групата с 10 точки, а Астана заема последната 4-а позиция с 3 точки.