„Марек Юнион Ивкони“ с първа чиста победа в първенството

| от |

Мъжкият отбор на „Марек Юнион Ивкони“ Дупница победи като домакин „Миньор“ Перник с 3:0 (25:13, 25:17, 25:21 ) в мач от петия кръг на Суперлигата, игран в спортната зала в град Сливница.

Така волейболистите от Дупница най-накрая реализираха чиста победа в първенството, като взеха три точки от съперника. С този успех състезателите на „Марек“ се изкачиха на трето място във временното класиране на шампионата, с три победи, две загуби и 9 точки в актива си. Още два отбора – „Пирин“ и „Нефтохимик“ имат същия актив от 9 точки, но „Марек“ ги изпреварва с по-добро геймово съотношение. Тимът на Миньор пък е на осмо място в таблицата с една победа, четири загуби и 8 точки.

Въпреки тригеймовата победа домакините бяха напълно убедителни само в първия гейм, в който спечелиха с голяма разлика. В следващите две части перничани даваха солиден отпор до към 20 точка. В крайна сметка волейболистите от Дупница надделяваха и не допуснаха обрати, а с това спечелиха мача с чиста победа.

Реализатор за победата на „Марек“ стана Станислав Величков с 18 точки. Георги Елчинов добави 12 точки за победата.

За „Миньор“ Мартин Симеонов бе с най-голям актив, като завърши с 10 точки. / E79 News

Коментарите са изключени за „Марек Юнион Ивкони“ с първа чиста победа в първенството