Лудогорец завърши наравно с Ливърпул

| от |

Лудогорец завърши наравно 2:2 с Ливърпул в мач от петия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Головете за Лудогорец отбелязаха Дани Абало в третата и Георги Терзиев в 87-ата минута.

За Ливърпул голмайстори станаха Рики Ламбърт в 8-ата и Джордан Хендерсън в 37-ата минута. Лудогорец и Ливърпул имат по 3 точки в група „В”. Води Реал Мадрид с 12, пред Базел с 6. Лудогорец се нуждае от победа, загуба ги изважда от турнирите, а равенство от Шампионска лига.

Залогът за Ливърпул беше огромен, след като в последните си четири мача във всички турнири червените се представиха доста неубедително, а 12-та им позиция в класирането на Премиършип създаде допълнително напрежение около тима и мениджъра Брендън Роджърс. В крайна сметка обаче британците не успяха да вземат това, за което бяха дошли, а именно да прекъснат лошата си серия с победа. Лудогорец пък са на крачка от класиране на елиминационната фаза на един от двата турнира в Европа.

2

Двубоят започна повече от добре за разградчани, които поведоха с 1:0 още в самото начало на срещата с гол на Дани Абало в третата минута. Много груба грешка на защитата на Лудогорец обаче позволи на Ники Ламбърт да изравни на 1:1 само четири минути по-късно. Това не спря динамиката на българите, които показаха добро самочувствие и не спряха да атакуват противниковата врата. След кратък спад на темпото играта се завъртя около вратата на гостите, след като „зелените“ демонстрираха изключително силен футбол. За съжаление на Лудогорец обаче в 37-та минута гостите поведоха с 2:1 след добра атака, при която топката стигна до Рахийм Стърлинг, който подаде на Хендерсън и той отбеляза във вратата на Владислав Стоянов. Втората част започна добре за домакините, които настъпателно създаваха положения пред вратата на Миньоле, но въпреки атаките така и не успяваха да стигнат до гол. Силите през втората част се изравниха и атаките вървяха в двете посоки на терена. Десет минути преди края великолепна намеса на Владислав Стоянов предотврати резултатът да стане 3:1 в полза на гостите. Миг след това обаче Лудогорец организираха бърза атака, но ударът на Кишада мина съвсем близо до вратата на Симон Миньоле. Последваха още няколко опасни положения за разградчани, които завършиха без успех. Терзиев донесе радостта за България, след като в 87-та минута резултатът беше изравнен на 2:2.

1

След равенството Лудгорец запазват шансовете си за Европа като имат по четири точки с Ливърпул.