Лудогорец загуби от Реал Мадрид с 0:4

Реал Мадрид победи Лудогорец с 4:0 в последен мач от група „В“ на Шампионската лига. Първото попадение вкара Кристиано Роналдо в 20-ата минута от дузпа. При центриране от корнер Варан стреля с глава и Марселиньо изби с ръка влизащата топка в мрежата, бразилецът беше изгонен, а реферът отсъди дузпа. Роналдо не сбърка за 1:0.

В 38-ата минута Гарет Бейл покачи на 2:0 с глава след центриране от корнер. В 78-ата минута Арбелоа се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отблизо направи резултата класически. При удара на играча на мадридчани Стоянов реагира и извади топката, но в карйна сметка тя премина голлинията и попадението бе зачетено. В 88-ата минута Медран вкара четвърто попадение за Реал, което падна с помощта на късмета, тъй като при удара имаше рикошет

С успеха си Реал Мадрид завършиха групите с пълен актив от победи. Това показва, че първенците на Европа не обръщат внимание на суеверията, след като според едното, отбор, който е печелил всичките си мачове в групата никога не става шампион в най-престижния европейски турнир. В другия мач от групата Базел и Ливърпул завършиха 1:1 като швейцарците се класираха на второ място и продължават напред в турнира.