Лудогорец загуби от Реал Мадрид с 0:4

| от |

Реал Мадрид победи Лудогорец с 4:0 в последен мач от група „В“ на Шампионската лига. Първото попадение вкара Кристиано Роналдо в 20-ата минута от дузпа. При центриране от корнер Варан стреля с глава и Марселиньо изби с ръка влизащата топка в мрежата, бразилецът беше изгонен, а реферът отсъди дузпа. Роналдо не сбърка за 1:0.

В 38-ата минута Гарет Бейл покачи на 2:0 с глава след центриране от корнер. В 78-ата минута Арбелоа се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отблизо направи резултата класически. При удара на играча на мадридчани Стоянов реагира и извади топката, но в карйна сметка тя премина голлинията и попадението бе зачетено. В 88-ата минута Медран вкара четвърто попадение за Реал, което падна с помощта на късмета, тъй като при удара имаше рикошет

С успеха си Реал Мадрид завършиха групите с пълен актив от победи. Това показва, че първенците на Европа не обръщат внимание на суеверията, след като според едното, отбор, който е печелил всичките си мачове в групата никога не става шампион в най-престижния европейски турнир. В другия мач от групата Базел и Ливърпул завършиха 1:1 като швейцарците се класираха на второ място и продължават напред в турнира.

1

Ема Чеймбърс, която изигра сестрата на Хю Грант в „Нотинг Хил“, почина на 53 г.

| от chr.bg |

Британската актриса Ема Чеймбърс почина на 53 години.

Актрисата, известна с ролите си във филма „Нотинг хил“ и на Алис Тинкър от телевизионния комедиен сериал „Викарият на Дибли“, е починала от естествена смърт, съобщи нейният агент Джон Грант.

„Ема Чембърс беше весел и много топъл човек и, разбира се, блестяща актриса. Много тъжна новина.“, написа в Twitter Хю Грант.

Подмладяваме мозъка си с младежка кръв

Учени от Калифорнийския университет в Сан Франциско установиха, че преливането на кръв от подрастващи организми може да вдъхне нова младост на мозъка, съобщава сайтът Лайф, цитиран от БТА.

Спeциалистите провели експерименти с опитни мишки. Преливането на „млада кръв“ в организма на гризачите значително повишило когнитивните способности на мозъка им и на практика спряло естествените процеси на стареене.

Ферментът ТЕТ2 в резултат на няколко преливания на „свежа“ кръв в „стария“ организъм показал висока активност и станал причина за ускореното обновяване на мозъчните клетки на опитните животни. Учените планират в скоро време да тестват новия метод и върху хора. В случай на успех, може да се постигне пробив при лечението на тежките дегенеративни заболявания, увреждащи мозъка. Специалистите изтъкват, че преливането на кръв и паралелното провеждане на клетъчна генна терапия ще позволи частичното или пълното възстановяване на правилния режим на работа на невроните и синапсите.