„Лига на нациите“ вместо контроли за националните отбори по футбол от 2018-а

УЕФА прие новия формат за провеждане на турнира за национални отбори „Лига на нациите“. Идеята за новото състезание е на Мишел Платини, президент на Европейската футболна централа, и сега получи одобрението на всички 54 страни – членки на федерацията, съобщава БНР.

Турнирът трябва да започне през 2018-а година и ще замени досегашните контролни срещи на националните отбори, които често не предизвикват интерес сред феновете.

Съперниците ще бъдат разделени в четири групи съгласно коефициентите на отборите – първа група (12 отбора), втора група (12 отбора), трета група (14 отбора) и четвърта група (16 отбора). Тивомете ще могат да се изкачват или ще изпадат от съответната група в зависимост от класирането си в кампанията, която ще продължава две години.

12-те отбора в елитната първа група ще бъдат разделени на четири групи по три отбора. Победителите от групите се класират на Финалната четворка с полуфинали и финал, който ще се играе през юни 2019-а година, когато ще бъде определен първият шампион в „Лига на нациите“.

Основната идея на турнира е да върне престижа на мачовете на националните отбори.

Коментарите са изключени за „Лига на нациите“ вместо контроли за националните отбори по футбол от 2018-а