Лева вкара пет за 10 минути при разгром над Волфсбург

| от chronicle.bg |

Байерн (Мюнхен) постигна впечатляващ обрат при домакинството си на Волфсбург в междинния шести кръг от Бъндеслигата.

Тимът на Пеп Гуардиола спечели дербито с 5:1, като баварците губеха с 0:1 на почивката, но през втората част резервата Роберт Левандовски отбеляза и петте гола за домакините.

Данел Калиджури даде аванс на „вълците” в 26-ата минута, след което можеше да отбележи и още един. Мануел Нойер направи едно от неразчетените си излизания, като този път стигна отвъд централната линия. Калиджури стреля веднага, но ударът му срещна дясната греда.

През второто полувреме обаче на терена се появи Роберт Левандвоски. Полският нападател заби пет гола във вратата на Беналио в рамките на по-малко от 10 минути (51-ва, 52-ра, 55-а, 57-а и 60-а).

Левандовски влезе в историята на германското първенство като първият футболист, влязъл като резерва и отбелязал пет попадения.

Победата изкачи Байерн на лидерската позиция с пълен актив от 18 точки. Втори е Борусия с 15 и мач по-малко. Трети е Волфсбург с 11.

Коментарите са изключени за Лева вкара пет за 10 минути при разгром над Волфсбург