Лестър докосва титлата

| от Sportcafe |

Лестър победи отново – 1:0 на терена на Кристъл Палас, и е съвсем близо до сензационна титла в Англия.

Риад Марез вкара в началото на второто полувреме, след като през първото изпусна златен шанс за гостите.

В последните секунди Палас уцели греда.

Но Лестър оцеля и вече има 66 точки, с 8 пред втория Тотнъм, който в неделя играе срещу Борнемут у дома.

Арсенал е трети с 55 точки, след като в ранния съботен мач спечели на терена на Евъртън с 2:0.

Дани Уелбек и Алекс Айови вкараха още през първото полувреме головете за тима на Арсен Венгер.

Късна дузпа на Сеск Фабрегас даде 2:2 на Челси у дома срещу Уест Хем, с което спря гостите да се качат на четвъртото място.

При победа отборът на Славен Билич щеше да изпревари Манчестър Сити с 52 т., но сега остава с 50.

Два пъти Уест Хем повеждаше с голове на Мануел Лансини и Анди Керъл, но Фабрегас изравняваше.

Стоук победи навън Уотфорд с 2:1, а Норич спечели с 1:0 на терена на Уест Бромич и се измъкна от зоната на изпадащите за първи път от януари.