Кошмарно начало за Арсенал

След като само преди седмица победи Челси и взе „Къмюнити Шийлд”, Арсенал започна със загуба сезона във Висшата лига.

„Артилеристите” претърпяха тежко поражение с 0:2 на своя „Емирейтс”, и то от градски съперник – Уест Хем.

Шейку Куяте откри резултата две минути преди края на първата част, въпреки че домакините доминираха до почивката. Куяте засече с глава центриране на Димитри Пайе от свободен удар, изпревари Петър Чех и отбеляза за 1:0.

Малко след почивката, „чуковете” стигнаха и до втори гол. Мауро Сарате се възползва от грешка в отбраната на Арсенал и с далечен удар успя да изненада Чех.

Въпреки пускането в игра на Тио Уолкът и видимо все още невъзстановения Алексис Санчес, тимът на Арсен Венгер не успя да стигне дори до почетно попадение, а Славен Билич започна треньорската си кариера във Висшата лига с победа в лондонско дерби.

В следващия кръг Арсенал гостува на Кристъл Палас, а Уест Хем посреща Лестър.

В другия ранен неделен мач Нюкасъл и Саутхемптън си спретнаха истинско голово шоу, като завършиха наравно 2:2 на „Сейнт Джеймсис Парк”.