Кой може да повярва, че 7 гола се вкарват толкова лесно

След победата над Бразилия със 7:1 в полуфиналната среща Германия постави рекорд за най-много вкарани голове на световни първенства.

1

Бундестимът вкара през първото полувреме пет попадения, което също е рекорд за възпитаниците на Йоаким Льов. До момента тимът на Германия е отбелязал общо 223 попадения в участията си на световни първенства, докато Бразилия е с 221. На трето място е отборът на Аржентина със 131 гола.

Селекционерът на германците Йоаким Льов заяви, че ключът към победата над Бразилия е бил в реализацията на положенията пред тима. „Невероятни емоции, победихме и сме на финал на Световното първенство. Не очаквах с такъв сериозен резултат да спечелим. Щастлив съм, че успяхме в началото на срещата да реализираме своите положения, а след това да удържим на натиска на съперника. Аржентина и Холандия са много сериозни претенденти. И с двата отбора ще ни бъде трудно на финала“, каза Льов.

Селекционерът на Бразилия Луиш Фелипе Сколари пое вината за отпадането и се извини на феновете след поражението. „Аз съм виновен за поражението и ще си поема отговорността. Не мисля, че крайният резултат зависеше от нашата игра. Загубихме контрола – това не е нормално, но понякога се случва“, каза Сколари.

Немският полузащитник Томас Мюлер беше избран за играч на полуфиналния мач. Халфът отбеляза две от попаденията при победата.

Изглежда снощи Мирослав Клозе беше най-щастлив от победата. С гола си в 23-ата минута на полуфинала срещу Бразилия нападателят на германския национален отбор постави нов рекорд за най-много голове на световни финали и вече има 16.

Досега Клозе делеше рекорда с бразилеца Роналдо, като и двамата имаха по 15 попадения. Рекордът вече еднолично се държи от Клозе, който вкара по 5 гола на Мондиалите през 2002 и 2006 година, наниза още 4 през 2010 в ЮАР и заби още два в Бразилия… досега. Клозе заяви, че отборът му е започнал по чудесен начин срещата с Бразилия и затова е победил.

Коментарите са изключени за Кой може да повярва, че 7 гола се вкарват толкова лесно