Кевин Андерсън шокира Мъри

Кевин Андерсън смрази надеждите на Анди Мъри за втора титла от US Open и го изхвърли от турнира със 7-6(5) 6-3 6-7(2) 7-6(0), като по този начин се класира за първия си четвъртфинал в Големия шлем. Шотландецът пък за първи път от 5 г. няма да играе поне четвъртфинал в Ню Йорк.

Стан Вавринка си тръгна с по-широка усмивка от празника на атакуващия тенис, който двамата с Доналд Йънг си устроиха на Централния корт в Ню Йорк. Швейцарецът загуби първи сет в тазгодишното издание на US Open, което не му попречи да триумфира с 6-3 1-6 6-3 6-4 и да се класира на четвъртфинал за трета поредна година, където ще се изправи срещу Андерсън.

Роджър Федерер също се класира за четвъртфиналите на US Open за 11-ти път през последните 12 години след трисетов успех над Джон Изнър със 7-6(0) 7-6(5) 7-5. Американецът бе спечелил последния двубой между двамата – през 2012-а на клей за Купа „Дейвис“, но не успя да поднесе изненада в 4-ия кръг на тазгодишното Открито първенство на САЩ и домакините останаха без свой представител.

Статистиката на Изнър отчиташе над 55% успеваемост в тайбреците през сезона, но в първите два сета бе сломен именно след дълги геймове, а в единия от тях не успя да спечели нито точка, което не му се бе случвало никога в кариерата (429 тайбрека преди това).

Федерер приключи осминафинална с 15 аса, 55 уинъра и само 16 непредизвикани грешки, а в следващия кръг ще срещне Ришар Гаске.

Французинът навакса изоставане от един сет, за да преодолее поставения под №6 в схемата на US Open Томаш Бердих с 2-6 6-3 6-4 6-1. Триумфът му на „Louis Armstrong Stadium“ означава, че в спор за полуфинално място ще видим битка на едноръкия бекхенд срещу Федерер.

Гаске се е изправял 16 пъти срещу Роджър Федерер, но може да се похвали само с две победи над Маестрото. За последно той успя да победи швейцареца на клея в Рим през 2011-а. На твърда настилка балансът е 8-0 в полза на Роджър. Двамата играха през този сезон в Дубай, също на четвъртфинално ниво, а след като Федерер спечели първия сет с 6-1, Гаске се отказа в началото на втория.