Испания и Швейцария се класираха за Евро 2016

| от Sportcafe |

Защитаващият титлата си отбор на Испания си гарантира място на еврофиналите догодина след рутинна домакинска победа с 4:0 срещу аутсайдера Люксембург.

Испанците си осигуриха първото място в група С с 24 точки, 5 повече от Украйна и Словакия, които делят второто място кръг преди края на квалификациите.

По два гола за победата реализираха Санти Касорла и Пако Алкасар.

Словакия пропусна отличен шанс също да се класира на Евро 2016 след изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Беларус. Поражението остави словаците на второто място с равни точки с Украйна и по-добри показатели в директните мачове.

Гол на Станислав Драгун през първата част попари словаците и донесе трите точки за Беларус.

Словакия не успя да стигне поне до точка, макар че в последните 25 минути игра с човек повече след червен картон за Александър Мартинович от гостите.

Украйна запазва шансове за директно класиране след победа с 2:0 като гост на Македония.
Отборът на Англия остава единственият тим със стопроцентов актив в квалификациите до момента след победа у дома срещу Естония с 2:0 в група Е.

Тио Уолкът и Рахийм Стърлинг реализираха по един гол за Англия в края на двете полувремена и това бе достатъчно за трите точки.

Швейцария разгроми Сан Марино със 7:0 и си осигури място на Евро 2016. Швейцарците си гарантираха второто място в класирането на група Е с 5 точки повече от третия Словения, който изненадващо се препъна срещу Литва у дома за 1:1.

Русия направи важна крачка към второто място в група G след победа с 2:1 като гост на Молдова.
Сергей Игнашевич и Артьом Дзюба вкараха головете за Сборная, а Еуген Чеботару върна един гол за Молдова в края на мача.

Русия е втори в класирането с 2 точки повече от третия Швеция, който спечели с 2:0 срещу Лихтенщайн. Голове на Маркус Берг и Златан Ибрахимович бяха достатъчни за трите точки за шведите в Лихтенщайн. В края на първото полувреме Ибрахимович пропусна и дузпа.

Отборът на Австрия затвърди доминацията си в група G, след като спечели с 3:2 като гост на Черна гора. Австрийците не познават вкуса на поражението в групата и отдавна си осигуриха първото място, като кръга преди края имат 25 точки след осем победи и един равен.

Русия може да спечели директна квота за Евро 2016 при равенство с Черна гора в последния кръг.