Григор прегази Поспишил и си осигури мач с Федерер

Григор Димитров победи Вашек Поспишил с 6:2 6:2 в осминафинален мач на турнира в Базел.

Това бе първи двубой между поставения под номер 5 в схемата Димитров и 44-ия в ранглистата Поспишил в състезание от ATP тура, а през 2012 година в квалификациите на турнира в Токио българинът надделя над канадеца с 6:4, 6:7 (5), 6:2. Тази вечер обаче 23-годишният хасковлия надигра с лекота съперника си и се класира на 1/4-финалите.

Най-добрият български тенисист е поставен под №5 в основната схема и на четвъртфиналите ще срещне водача в схемата Роджър Федерер. Федерер се класира за 1/4 финалите на домашния турнир, след победа над Денис Истомин от Узбекистан в три сета. Швейцарецът загуби първия сет с 3-6, но взе следващите две части с 6-3 и 6-4. В единствената им досегашна среща на швейцарска земя, Маестрото зарадва местната публика с успех – 6-3 7-6(2).