Григор на финал в Лондон

Григор Димитров стигна до първия си финал на турнир на трева при професионалистите, съобщава сайтът на Асоциацията на професионалните тенисисти.

Григор Димитров

Българският тенисист се класира за мача за титлата на турнира в Лондон. На полуфиналите Димитров победи световният №3 и водач в схемата Стан Вавринка от Швейцария с 6:2, 6:4 и малко повече от час игра.

За българина това е пети финал в турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти и трети за 2014 година.

В първия сет двубоят се развиваше равностойно до 2:2 гейма. В петия гейм Димитров стигна до пробив, след което доведе резултата то 5:2 гейма в своя полза. В осмия гейм Вавринка пропусна две възможности да се върне в сета, който Димитров спечели с 6:2 за 30 минути игра.

Във втория сет Димитров направи пробив за 4:3 гейма, след което не допусна съперника му да се върне в мача.