Григор Димитров победи Дмитрий Турсунов на старта в Ротердам

Григор Димитров преодоля първия кръг на турнира по тенис за мъже в Ротердам с награден фонд от 1.5 милиона долара, след като се наложи с 6:2, 1:6, 6:4 над руснака Дмитрий Турсунов за 2:00.29 часа на корта. С това българинът, който беше полуфиналист в Холандия миналата година, заработи 17380 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 19-ото място.

1

Григор Димитров, поставен под номер 8 в схемата, започна много лошо мача и загуби сервис-гейма си за 0:2 в полза на Турсунов, след като допусна две двойни грешки. Българинът обаче балансира своята игра и спечели шест последователни части, за да спечели първия гейм за по-малко от 50 минути.

Най-добрият български тенисист започна отново лошо втория сет. Той загуби почти спечелен гейм при собствен сервис, а след това допусна и поражение с 0:40, за да подари на Турсунов аванс от
4:1. Руснакът проби отново за 5:1 и не сгреши в последвалия си сервис-гейм за равенство в сетовете.

Димитров започна със загубен сервис-гейм и третия сет, но в четвъртия върна пробива срещу Турсунов и изравни за 2:2. В последствие българинът беше безгрешен и спечели срещата с третия
мачбол, което го класира за втория кръг и двубой с Ернестс Гулбис (Латвия) в четвъртък.

Коментарите са изключени за Григор Димитров победи Дмитрий Турсунов на старта в Ротердам