Григор Димитров отстрани Вердаско в Пекин

Поставеният под №5 Григор Димитров победи испанския левичар Фернандо Вердаско с 6-1, 3-6, 6-3 и си осигури участие във втори кръг на Откритото първенство на Китай.

Първата ни ракета доминираше в първия сет, подаваше отлично, направи два пробива и взе частта само за 20 минути. В началото на втория сет Вердаско намери своя ритъм и подобри играта си по всички възможни показатели. При Гришо обаче ситуацията бе на различния полюс и той започна по-рядко да вкарва първия си сервис. Вердаско успя да направи първия си пробив в срещата в шестия гейм и поведе с 4-2. 23-годишният хасковлия можеше да върне пробива още в следващия гейм, но 7 години по-възрастния от него Вердаско отрази четири брейкбола и в крайна сметка увеличи преднината си на 5-2. Мадридчанинът повече не даде шансове на Григор и изравни резултата в сетовете. В решителния трети българинът направи важен пробив в шестия гейм и поведе с 4-2. После той подаваше и успя трудно в осемминутен гейм да вземе връх над съперника си – 5-2. В следващия осми гейм Гришо пропусна мачбол, но после спечели по убедителен начин подаването си и сложи край на спора, записвайки първа в кариерата си победа в китайската столица. Димитров също така успя да си върне на Вердаско за загубата от него през сезон 2013, на турнира на клей в Бостад (Швеция). Във втори кръг съперник на Димитров ще бъде победителят от мача Пабло Андухар – Жулиен Бенето. С класирането си за тази фаза най-добрият ни тенисист си гарантира 31 740 долара от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста. /БГНЕС