Григор Димитров на полуфинал в Стокхолм

| от |

Григор Димитров записа трета победа на турнира в Стокхолм, надигравайки с 2:0 (6:4, 6:2) Кени дьо Шепе от Франция. По този начин Гришо се класира за четвърти през сезона на полуфинал в турнир от ATP.

Григор изигра много силен мач и в първия сет при 3-2 гейма проби и после нямаше проблем да си взима подаванията. Гришо сервираше перфектно и отново не даде на съперника си дори точка за пробив, като загуби едва 7 точки от начален удар.

Във втория сет Григор заигра по-добре и успя да направи ранен пробив, а малко по-късно имаше три нови брейкбола за преднина от 4-1, но този път не успя да се възползва от открилата се възможност. В следващото подаване на французина историята се повтори, но сега Димитров не сгреши, а при 5-2 последва поредния уверено спечелен сервис гейм и място на полуфиналите.

В опит да достигне втори финал в кариерата си българинът ще се изправи срещу Беноа Пер, надиграл по-рано днес Милош Раонич с 2:0 сета в другия четвъртфинал от тази част на схемата.

С достигането си до полуфиналите Григор си заработи чек за 27,300 евро и 90 точки за ранглистата, но няма да добави нови към актива си, тъй като най-слабият от незадължителните 18 турнира, взимащи се предвид в ранглистата, също му носи 90 т., пише tenniskafe.

Успее ли да се класира за втори път в кариерата си за АТР финал, там Димитров ще срещне Гулбис или Ферер и чак тогава ще добави нови 60 точки към сегашните си 1,340, които му отреждат 27-а позиция към днешна дата.