Фетел спечели Гран При на Унгария, посвети победата на Жюл Бианки

| от chronicle.bg по БНР |

Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел с Ферари спечели изпълненото с обрати Гран при на Унгария, кръг от световния шампионат във Формула 1.

Втори остана руснакът Даниил Квят от Ред Бул, който за първи път се качва на подиума. Постижението на Квят е най-доброто класиране на руски пилот във Формула 1. Досега най-напред се бе класирал Виталий Петров, който стана трети в Гран при на Австралия през 2011 година.

Трети на пистата „Хунгароринг“ завърши съотборникът на Квят в Ред Бул – Даниел Рикардо.

Състезанието започна с минута мълчание в знак на почит към пилота Жюл Бианки, който почина в болница миналата седмица след тежка катастрофа по време на Гран при на Япония на пистата „Сузука“ през октомври миналата година. Пилотите носеха стикери с надписи JB17 и Сбогом, Жюл.

Състезанието на „Хунгароринг“ със сигурност бе най-интересното от началото на сезона. Фетел стартира от трета позиция, но още на първия завой изпревари пилотите на „Мерцедес“ Люис Хамилтън и Нико Розберг, които тръгнаха от първа редица на стартовата решетка. Хамилтън опита да се върне в битката, но допусна нова грешка и излезе от пистата, което го прати осми в класирането на състезанието.

Фетел започна да трупа преднина и я задържа до края, като спечели първата си победа в Гран при на Унгария и общо 41-а в кариерата. Розберг пък спука гума към края и остана осми, като това му попречи да се приближи до Хамилтън в генералното класиране.

„Тази победа я посвещавам на Жюл“, каза Фетел след края на състезанието.

Коментарите са изключени за Фетел спечели Гран При на Унгария, посвети победата на Жюл Бианки