Джокович срещу шампиона Чилич на полуфиналите

Новак Джокович се класира за полуфиналите на US Open след трудна победа над Фелисиано Лопес с 6-1 3-6 6-3 7-6(2). Сърбинът загуби сет във втори пореден двубой, след като на осминафиналите срещу Роберто Баутиста Агут също се наложи с 3-1.

В играта на Ноле липсваха настроението и ритъмът, но той вложи точно толкова усилия, колкото са необходими, за да преодолее Лопес за шести път от също толкова мачове срещу световния №19. Джокович вероятно ще поработи върху сервиса си във времето до полуфинала с Марин Чилич в петък, след като вкара в игра едва 58% от първите си начални удари.

Така Джокович достигна до 11-ия си пореден полуфинал през сезона, където ще се изправи срещу Марин Чилич. Срещата ще бъде 14-та между двамата, а световният №1 до момента никога не е губил от хърватина. Ноле победи този съперник вече на два пъти през сезона след 6-0 6-3 в Монако и 6-4 6-4 6-4 на Уимбълдън.

Марин Чилич от своя страна показа една шампионска и една доста разколебана версия на играта си, но все пак се задържа на трона в Ню Йорк след изстрадано 6-4 6-4 3-6 6-7(3) 6-4 над Джо-Вилфрид Цонга.

Хърватинът загуби само веднъж сервиса си, но изпусна мача от контрол след първите два и Цонга вложи целия си ресурс в търсене на обрата, осигурявайки 4-часова наелектризираща драма на корта, в която Чилич пропусна три мачбола в четвъртия сет, но все пак успя.