Четири отбора без загуба на световното по баскетбол

Фаворитите на световното първенство по баскетбол Испания и САЩ постигнаха нови победи в предпоследния ден от груповата фаза и вече имат по 4 успеха.

Испанците, който са и домакини, победиха Франция с 88:64 и по този начин си гарантираха първото място в групата. Марк Гасол наниза 17 точки за победителите, а брат му Пау остана с 15. Хуан Карлос Наваро пък се отчете с 14. За Франция Никола Батум и Антоан Дио реализираха по 11.

В същото време баскетболистите на САЩ се справиха с Доминиканската република след 106:71. Интрига имаше до средата на втората четвърт, след което серия от 8 поредни точки вдигна разликата до 44:29 и до края въпросът бе с каква разлика ще спечелят американците. Най-резултатен в мача беше Кенет Фарийд, който завърши с 16 точки за 17 минути игра.

Словения и Гърция също имат по 4 успеха на световното и продължават без загуба след успехи съответно над Ангола и Хърватия